Bu yaxınlarda Ukraynadan olan həmkarlarımız 2023-cü ilin biznesi kateqoriyasında nüfuzlu Ukrayna Biznes Mükafatının qalibi oldular. Bu mükafat Elm Nəşrlərinin ən yaxşı elm konsaltinq və təhsilə dəstək biznesi kimi mövqeyini gücləndirir.
Ukrayna Biznes Mükafatı müxtəlif sahələrdə uğurlu biznes və biznes liderlərinin nailiyyətlərini qeyd edən illik milli tədbirdir. Bu mükafat ölkədə biznes mühitinin inkişafına böyük təsir göstərir və rəqabət səviyyəsinin və biznesin keyfiyyətinin artırılmasına kömək edir. Şirkəti Ukrayna Biznes Mükafatına layiq görmək üçün ekspertlər komitəsi obyektiv meyarlar əsasında təhlil aparır və ölkə iqtisadiyyatına töhfəsini qiymətləndirir.
«Elmi Nəşrlər» şirkəti üç göstərici üzrə - maliyyə, bazar mövqeyi və risk faktorları üzrə qiymətləndirilib. Hər bir meyar üzrə şirkət yüksək bal toplayıb, özünü elmi konsaltinqdə lider kimi möhkəmlətdi.
Şirkətin maliyyə vəziyyətinin qiymətləndirilməsinə likvidlik, ödəmə qabiliyyəti, gəlirlilik, eləcə də idxal və ixrac daxil edilib və «Elmi Nəşrlər»in maliyyə vəziyyətinin etibarlılığı təsdiqlənib.Şirkətin bazar mövqeyinin səciyyələndirilməsi bazar payı, artım tempi, onlayn mövcudluq, o cümlədən vebsayt və sosial media platformaları və müştəri rəyləri kimi mühüm elementləri əhatə edirdi. Bu qiymətləndirməyə görə, şirkət qalib gəlməyi və əhəmiyyətli bazar payını qoruyub saxlamağı, həmçinin müştərilərdən müsbət münasibət almağı bacardı.
Şirkətlə əlaqəli risk faktorlarının tədqiqinə əlaqələrin, cari məhkəmə işlərinin, araşdırmaların, borcların, vergi məlumatlarının, lisenziyaların, sertifikatların və icazələrin öyrənilməsi daxildir. Nəticələri şirkətin qanuni və tənzimləyici standartlara uyğunluğunu təsdiqlədi. Bu hərtərəfli qiymətləndirmə mükafatın təkcə Elmi Nəşrlərin peşəkarlığını deyil, həm də şirkətin yüksək dürüstlük və etibarlılıq standartlarını, eləcə də etik işgüzar davranışa sadiqliyini etiraf etməsini təmin edir.
2023-cü il Ukrayna Biznes Mükafatını almaq bütün Elm Nəşrləri komandasının fədakarlığının və təcrübəsinin sübutudur.
Şirkətin uğuru elmi konsaltinq sənayesinin inkişafına ilham verəcək, mükəmməlliyin yeni standartlarını müəyyən edəcək və şirkətin bu sahədə lider mövqeyini möhkəmləndirəcək. Elmi Nəşrlərin müştəriləri və tərəfdaşları şirkətdən mükəmməl xidmətlər və innovativ həllər alacaqlarına əmin ola bilərlər.

Recently, our colleagues from Ukraine became the winner of the prestigious national Ukrainian Business Award in the category «Business of the year 2023». This award consolidates the position of Scientific Publications as the best business in the field of scientific consulting and educational support.
Ukrainian Business Award is an annual national event that recognizes the achievements of successful enterprises and business leaders in various spheres. This award has a great impact on the development of the business environment in the country and contributes to increasing the level of competition and quality of business. To recognize a company with the Ukrainian Business Award, a committee of experts conducts an analysis based on objective criteria and assessment of its contribution to the country's economy.
Scientific Publications were evaluated on three indicators - finance, market position and risk factors. The company scored highly on each criterion, firmly establishing itself as a leader in scientific consulting.
The assessment of the company's financial position included liquidity, solvency, profitability, and import and export, and confirmed the soundness of Scientific Publications' financial position. The characterization of the company's market position, covered important elements such as market share, growth rate, online presence including website and social media platforms, and customer feedback. According to this assessment, the company has managed to gain and retain a significant market share as well as gain positive customer feedback.
Investigation of risk factors related to the company included the study of connections, current legal cases, investigations, debts, tax information, licenses, certificates and permits. The results of which validated the company's legal and regulatory compliance. This comprehensive assessment ensures that the award not only recognizes Scientific Publications' professionalism, but also certifies the company's high standards of integrity and reliability, as well as its commitment to ethical business conduct.
Receiving the Ukrainian Business Award 2023 is a testament to the dedication and expertise of the entire Scientific Publications team.
The success of the company will serve as an inspiration for the development of the scientific consulting industry, setting new standards of excellence and consolidating the company's position as a leader in this field. Scientific Publications' clients and partners can be assured of receiving excellent services and innovative solutions from the company.
We are proud of the success of Science Publications and wish you inspiration for new accomplishments!