«Elmi Nəşrlər» şirkəti Bakı Avrasiya Universiteti (Bakı şəhəri, Azərbaycan) ilə memorandum imzalayıb.
Bakı Avrasiya Universiteti (BAAU) – 1992-ci ildə yaradılmış özəl ali təhsil müəssisəsidir və Azərbaycanın ən gənc universitetlərindən biridir. Universitet humanitar elmlər, beynəlxalq münasibətlər, iqtisadiyyat və dilçilik sahələrindən ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanması üzrə ixtisaslaşmışdır.
Baau beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafına xüsusi diqqət yetirir. Tələbələrə xarici universitetlərlə mübadilə proqramlarında iştirak etmək imkanı verilir ki, bu da onların peşəkar və mədəni üfüqlərini xeyli genişləndirir. Bundan əlavə, universitet beynəlxalq tələbələri fəal şəkildə cəlb edir, onların əsasında çoxmillətli təhsil mühiti yaradır.
BAAU-nun bazasında iki fakültə var:
- Regionşünaslıq və İqtisadiyyat fakültəsi (Regionşünaslıq və humanitar elmlər kafedrası, İqtisadiyyat kafedrası, Riyaziyyat və İKT kafedrası, Biznes və menecment kafedrası).
- Filologiya fakültəsi (Nəzəri dilçilik və türk dilləri kafedrası, Azərbaycan və dünya ədəbiyyatı kafedrası, Xarici dil və ədəbiyyatı kafedrası, Tərcümə kafedrası).
Şirkətlə əməkdaşlıq memorandumu «Elmi Nəşrlər»
Bakı Avrasiya Universiteti və «Elmi Nəşrlər» şirkəti təhsil və elm sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsinə yönəlmiş memorandum imzalayıb.
Sənəddə deyilir:
- təhsil, tədqiqat və elmmetriya sahələrində tərəfdaşlığın inkişafı;
- birgə seminarların, konfransların, vebinarların, habelə qarşılıqlı maraq doğuran təhsil proqramlarının və kurslarının keçirilməsi;
- veb resursların, elmi layihələrin və mərkəzlərin yaradılması;
- elmi məqalələrin hazırlanması və nəşri, o cümlədən onların beynəlxalq elmiometrik məlumat bazalarında yerləşdirilməsi üçün məsləhət və məlumat dəstəyinin göstərilməsi.
Əgər elmi təşkilatınız və ya təhsil müəssisəniz «Elmi Nəşrlər» şirkəti ilə əməkdaşlığa başlamaq istəyirsə, saytımızda sorğu buraxa və ya sizin üçün əlverişli olan istənilən şəkildə bizimlə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Компания «Научные Публикации» подписала меморандум с Бакинским Евразийским Университетом (г. Баку, Азербайджан).
Бакинский Евразийский Университет (BAAU) – это частное высшее учебное заведение, который был основан в 1992 году, и является одним из самых молодых вузов Азербайджана. Университет специализируется на подготовке квалифицированных специалистов из областей гуманитарных наук, международных отношений, экономики и лингвистики.
Особое внимание BAAU уделяет развитию международного сотрудничества. Студентам предоставляется возможность участвовать в программах обмена с зарубежными вузами, что значительно расширяет их профессиональные и культурные горизонты. Кроме того, университет активно привлекает иностранных студентов, создавая на своей базе многонациональную образовательную среду.
На базе BAAU функционируют два факультета:
- Факультет регионоведения и экономики (кафедра регионоведения и гуманитарных наук, кафедра экономики, кафедра математики и ИКТ, кафедра бизнеса и управления).
- Филологический факультет (кафедра теоретической лингвистики и турецких языков, кафедра общей филологии, кафедра иностранных языков и литературы, кафедра переводов).
Бакинский Евразийский Университет и компания «Научные Публикации» заключили меморандум, направленный на укрепление сотрудничества в области образования и науки.
Если ваша научная организация или учебное учреждение хочет начать сотрудничество с компанией «Научные Публикации», вы можете оставить заявку на нашем сайте или связаться с нами любым удобным для вас способом.