Milli H-index Ranking (və ya Milli H indeksi reytinqi) — elmi məhsuldarlığın qiymətləndirilməsinə yönəlmiş müstəqil beynəlxalq reytinqdir. Bu unikal alət Azərbaycanda hansı universitetlərin, təşkilatların və alimlərin elmi təsirin ən yüksək göstəricilərinə nail olduğunu müəyyən etməyə kömək edir. Reytinqin necə işlədiyini və mövqeyinizi necə yaxşılaşdıracağınızı bilmək istəyirsiniz? O zaman yeni videomuzu qaçırmayın!
Yeni videoda şirkətin «Scientific Publishments» şirkətinin tədqiqat mərkəzinin eksperti Pavel Kolomiets Hirş İndeksi üzrə Milli Reytinq haqqında ətraflı danışacaq, həmçinin üç əsas elmiometrik məlumat bazasında h-indeks performansınızı necə yaxşılaşdırmaq barədə faydalı tövsiyələr paylaşacaq: Scopus, Web of Science, Google Scholar.
Siz də öyrənəcəksiniz:
- milli H-index Ranking necə işləyir?
- reytinqdə hansı kateqoriyalar təqdim olunur?
- hirsch indeksi niyə bu qədər vacibdir?
Baxmaqdan həzz alın!
Özünüzü reytinqdə tapdığınızı şərhlərdə paylaşın. Əgər siz və ya təşkilatınız orada deyilsə, layihənin internet saytı vasitəsilə qeydiyyatdan keçmək üçün müraciət edə bilərsiniz.
Bizimlə qalın və yeni faydalı videoları qaçırmamaq üçün kanalımıza abunə olun! Bəyənməyi və rəy bildirməyi unutmayın. Dəstəyiniz bizi sizin üçün daha maraqlı və dəyərli məzmun yaratmağa həvəsləndirir!
Hirsch indeksinin göstəricilərini artırmaq lazımdırmı? Şirkətin mütəxəssisləri «Elmi Nəşrlər» nəticə zəmanəti ilə qısa müddətdə sitatları artırmağa kömək edəcək. Əgər Scopus-da H-index, Web of Science və ya Google Scholar təkmilləşdirmək və Milli H-index Ranking-də mövqeyinizi yaxşılaşdırmaq lazımdırsa, aşağıdakı formada sorğu buraxın. Xüsusilə sizin üçün bir təklif hazırlayacağıq.

The National H-index Ranking (or National Hirsch Index Ranking) is an independent international ranking aimed at assessing scientific productivity. This unique tool helps to identify which universities, organizations and scientists in Azerbaijan achieve the highest rates of scientific impact. Want to know how the ranking works and how to improve your position? Then don't miss our new video!
In the new video, Scientific Publications training and research center expert Pavel Kolomiets will talk in detail about the National Hirsch Index Ranking, and share useful recommendations on how to improve one's h-index in the three major scientific databases: Scopus, Web of Science, and Google Scholar.
You will also learn:
- how does the National H-index Ranking work?
- what categories are represented in the ranking?
- why is the Hirsch index so important?
Share in the comments whether you have found yourself in the rating. If you or your organization is not there, you can apply for registration via the project website.
Stay tuned and subscribe to our channel so you don't miss new useful videos! Don't forget to give us a like and leave a review. Your support motivates us to create even more interesting and valuable content for you!
Do you need to increase your Hirsch Index? "Scientific Publications" specialists will help you to increase citations in a short time with guaranteed results. If you need to increase H-index in Scopus, Web of Science or Google Scholar and improve your position in the National H-index Ranking, leave a request in the form below. We will generate a proposal specifically for you.