Dinamik inkişaf, əhəmiyyətli nailiyyətlər və yeni imkanlarla dolu – ili 2024-cü ilin sonuna yaxınlaşır. Komanda «Elmi Nəşrlər» bu ili gördüyü işdən qürur hissi və gələcək üçün ilhamla başa vurur. Qarşıdan gələn il üçün nəticələrə yekun vurmağın və strateji istiqamətləri müəyyən etməyin vaxtı çatıb.
2024-cü ilin əsas nailiyyətləri
Elmi konsaltinq sahəsində 8 illik liderlik
Şirkət «Elmi Nəşrlər» səkkizinci ildönümünü qeyd etdi ki, bu da bizim təcrübəmizi və etibarlılığımızı nümayiş etdirir. 8 il ərzində biz elmi-nəşriyyat xidmətləri bazarında mövqeyimizi uğurla möhkəmləndirərək, elmmetriya və elm sahəsində liderə çevrilərək mühüm uğurlar əldə etmişik. Bu gün «Elmi Nəşrlər» brendi ABŞ, Çin, BƏƏ, Almaniya, Fransa, Avstriya, Qazaxıstan Respublikası, Polşa, İsrail, Braziliya, Cənubi Koreya, Ukrayna və s. daxil olmaqla 45 ölkədə təmsil olunur.
Yeni ofislərin açılması
2024-cü ilin əsas hadisələrindən biri ofislər şəbəkəsinin genişləndirilməsi oldu. «Elmi Nəşrlər» şirkəti Kiyevdə yeni ofisini, eləcə də Bişkekdə ilk ofisini açdı ki, bu da «Scientific Alliance» holdinqinin Mərkəzi Asiya bazarında mövqeyinin möhkəmləndirilməsində və bu sahədə fəaliyyətinin inkişafında mühüm mərhələ oldu bölgə.
Komanda böyüməsi
Son bir ildə işçi heyətimiz 51% artıb. Bu gün biz fəxr edirik ki, şirkətimiz bütün dünyada alimlərə elmi məqsədlərinə çatmaqda kömək etmək üçün yüksək ixtisaslı mütəxəssislər çalışır.
Təhsil təşəbbüsləri
Elmi və Tədris Mərkəzi «Elmi Nəşrlər» fəallığını davam etdirir. 2024-cü ildə biz elmometriya, elmi məqalələrin effektiv yazılması və beynəlxalq jurnallarda dərc strategiyaları məsələlərinə yönəlmiş 80-dən çox vebinar və seminar keçirdik.
Dünyanın aparıcı elmi və təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlıq
Bu il biz Ukraynanın və dünyanın aparıcı elmi və təhsil müəssisələri ilə 30-dan çox əməkdaşlıq memorandumu bağlamışıq.
Şirkətin YouTube kanalı
2024-cü ildə YouTube kanalımızda faydalı videolar və qısa maarifləndirici Şortlar da daxil olmaqla bir çox keyfiyyətli təhsil məzmunu yayımladıq. Biz öz təcrübəmizi bölüşdük, elm və elmmetriya sahəsində qlobal tendensiyaları müzakirə etdik, həmçinin elmi məqalələrin uğurlu nəşri üçün praktiki tövsiyələr təklif etdik.
2025-ci il üçün planlar
Əminik ki, 2025-ci il yeni perspektivlər və nailiyyətlər ili olacaq. Gələn il üçün qlobal planlar arasında yeni filialların açılmasını, heyətin daha da genişləndirilməsini və holdinqin coğrafi mövcudluğunun artırılmasını qeyd etmək istərdik.
Tərəfdaşlara və müştərilərə təşəkkür edirik
Bu gərgin ili başa vuraraq, tərəfdaşlarımıza, müştərilərimizə və həmkarlarımıza səmimi təşəkkürümüzü bildirmək istəyirik. Etibarınız və dəstəyiniz bizi yeni zirvələrə çatmağa sövq edir. Siz — uğurumuzun ayrılmaz hissəsisiniz və biz əməkdaşlığımızı dərindən qiymətləndiririk!
Yeni ildə sizə ən cəsarətli ideyalar, iddialı layihələr və çoxlu sevincli anlar üçün ilham arzulayırıq! 2025-ci il yeni nailiyyətlər, karyera uğurları və yeni elmi nailiyyətlər üçün tükənməz enerji gətirsin.

Подходит к концу 2024 год – год, наполненный динамичным развитием, значительными достижениями и новыми возможностями. Команда «Научные Публикации» завершает этот год с чувством гордости за проделанную работу и вдохновением на будущее. Настало время подвести итоги и наметить стратегические направления в предстоящем году.
Основные достижения 2024 года
8 лет лидерства в сфере научного консалтинга
Компания «Научные Публикации» отметила восьмую годовщину, что свидетельствует о нашей экспертности и надежности. За 8 лет мы достигли значительных успехов, успешно укрепив свои позиции на рынке научно-публикационных услуг и став лидерами в сфере наукометрии и науки. Сегодня бренд «Научные Публикации» представлен в 45 странах мира, включая США, Китай, ОАЭ, Германию, Францию, Австрию, Республику Казахстан, Польшу, Израиль, Бразилию, Южную Корею, Украину и другие.
Открытие новых офисов
Одним из ключевых событий в 2024 году стало расширение сети офисов. Компания «Научные Публикации» открыла новый офис в Киеве, а также свой первый офис в Бишкеке, что стало важным этапом в укреплении позиций холдинга «Scientific Alliance» на рынке Центральной Азии и развитии его деятельности в этом регионе.
Увеличение команды
За последний год наш штат увеличился на 51%. Сегодня мы гордимся тем, что в нашей компании работают высококвалифицированные специалисты, которые помогают ученым по всему миру достигать своих научных целей.
Образовательные инициативы
Научно-обучающий центр «Научные Публикации» продолжает активную деятельность. В 2024 году мы провели более 80 вебинаров и семинаров, сосредоточенных на вопросах наукометрии, эффективного написания научных статей и стратегий публикации в международных журналах.
Сотрудничество с ведущими научными и учебными заведениями мира
В этом году мы заключили более 30 меморандумов о сотрудничестве с ведущими научными и учебными учреждениями Украины и мира.
YouTube-канал компании
В 2024 году на нашем YouTube-канале мы выпустили множество качественного образовательного контента, включая полезные видео и короткие познавательные Shorts. Мы делились экспертизой, обсуждали мировые тренды в области науки и наукометрии, а также предлагали практические рекомендации для успешной публикации научных статей.
Планы на 2025 год
Мы уверены, что 2025 год станет годом новых перспектив и свершений. Среди глобальных планов на будущий год мы бы хотели отметить открытие новых филиалов, дальнейшее расширение штата и увеличение географического присутствия холдинга.
Благодарность партнерам и клиентам
Завершая этот насыщенный год, мы хотим выразить искреннюю благодарность нашим партнерам, клиентам и коллегам. Ваше доверие и поддержка мотивируют нас достигать новых вершин. Вы — неотъемлемая часть нашего успеха, и мы глубоко ценим наше сотрудничество!
В новом году желаем вам вдохновения для самых смелых идей, амбициозных проектов и множества радостных моментов! Пусть 2025 год принесет новые достижения, карьерные успехи и неисчерпаемую энергию для новых научных свершений.