Şirkət «Scientific Publication» Ginekologiya və Perinatologiyanın İnkişafına Dəstək Assosiasiyası ilə memorandum imzaladı (g. Bakı, Azərbaycan).
Ginekologiya və Perinatologiyanın İnkişafına Dəstək Assosiasiyası – Azərbaycanda qadın sağlamlığı sahəsində 2012-ci ildən fəaliyyət göstərən aparıcı peşəkar təşkilatdır. Təşkilatın əsas məqsədi ginekologiya və perinatologiya sahəsində tədqiqatları genişləndirmək, həmçinin ana və uşaq sağlamlığı ilə bağlı müxtəlif problemlərin həlli yollarının tapılmasına kömək etməkdir.
Ginekologiya və Perinatologiyanın inkişafına dəstək Assosiasiyasının əsas iş sahələrinə aşağıdakılar daxildir:
- həkimlər və rezidentlər üçün seminarların təşkili;
- müxtəlif mövzularda regional və beynəlxalq konfransların hazırlanması və keçirilməsi;
- əhali ilə maarifləndirmə işi;
- azərbaycanda reproduktiv sağlamlıq məsələlərinə dair görüşlərin başlanması.
Bundan əlavə, Assosiasiya beynəlxalq təşkilatlarla fəal əməkdaşlıq edir. Beynəlxalq Mamalıq və Ginekologiya Federasiyasının (FIGO) üzvüdür.
Şirkətlə əməkdaşlıq memorandumu «Elmi Nəşrlər»
Bakı Avrasiya Universiteti və «Elmi Nəşrlər» şirkəti təhsil və elm sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsinə yönəlmiş memorandum imzalayıb.
Sənəddə deyilir:
- təhsil, tədqiqat və elmmetriya sahələrində tərəfdaşlığın inkişafı;
- birgə seminarların, konfransların, vebinarların, habelə qarşılıqlı maraq doğuran təhsil proqramlarının və kurslarının keçirilməsi;
- veb resursların, elmi layihələrin və mərkəzlərin yaradılması;
- elmi məqalələrin hazırlanması və nəşri, o cümlədən onların beynəlxalq elmiometrik məlumat bazalarında yerləşdirilməsi üçün məsləhət və məlumat dəstəyinin göstərilməsi.
Əgər elmi təşkilatınız və ya təhsil müəssisəniz «Elmi Nəşrlər» şirkəti ilə əməkdaşlığa başlamaq istəyirsə, saytımızda sorğu buraxa və ya sizin üçün əlverişli olan istənilən şəkildə bizimlə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

Компания «Научные Публикации» подписала меморандум с Ассоциацией в поддержку развития гинекологии и перинатологии (г. Баку, Азербайджан).
Ассоциация в поддержку развития гинекологии и перинатологии – ведущая профессиональная организация в области женского здоровья в Азербайджане, которая функционирует начиная с 2012 года. Основной целью деятельности организации является расширение исследований в области гинекологии и перинатологии, а также содействие в поиске способов решения различных проблем, связанных со здоровьем матери и ребенка.
К основным направлениям работы Ассоциации в поддержку развития гинекологии и перинатологии относятся:
- организация семинаров для врачей и ординаторов;
- подготовка и проведение региональных и международных конференций на различную тематику;
- образовательная работа с населением;
- инициирование встреч по вопросам репродуктивного здоровья в Азербайджане.
Кроме того, Ассоциация активно сотрудничает с международными организациями. Она является членом Международной федерации акушерства и гинекологии (FIGO).
Бакинский Евразийский Университет и компания «Научные Публикации» заключили меморандум, направленный на укрепление сотрудничества в области образования и науки.
Если ваша научная организация или учебное учреждение хочет начать сотрудничество с компанией «Научные Публикации», вы можете оставить заявку на нашем сайте или связаться с нами любым удобным для вас способом