Şirkət «Scientific Publication» Ginekologiya və Perinatologiyanın İnkişafına Dəstək Assosiasiyası ilə memorandum imzaladı (g. Bakı, Azərbaycan).
Ginekologiya və Perinatologiyanın İnkişafına Dəstək Assosiasiyası – Azərbaycanda qadın sağlamlığı sahəsində 2012-ci ildən fəaliyyət göstərən aparıcı peşəkar təşkilatdır. Təşkilatın əsas məqsədi ginekologiya və perinatologiya sahəsində tədqiqatları genişləndirmək, həmçinin ana və uşaq sağlamlığı ilə bağlı müxtəlif problemlərin həlli yollarının tapılmasına kömək etməkdir.
Ginekologiya və Perinatologiyanın inkişafına dəstək Assosiasiyasının əsas iş sahələrinə aşağıdakılar daxildir:
- həkimlər və rezidentlər üçün seminarların təşkili;
- müxtəlif mövzularda regional və beynəlxalq konfransların hazırlanması və keçirilməsi;
- əhali ilə maarifləndirmə işi;
- azərbaycanda reproduktiv sağlamlıq məsələlərinə dair görüşlərin başlanması.
Bundan əlavə, Assosiasiya beynəlxalq təşkilatlarla fəal əməkdaşlıq edir. Beynəlxalq Mamalıq və Ginekologiya Federasiyasının (FIGO) üzvüdür.
Şirkətlə əməkdaşlıq memorandumu «Elmi Nəşrlər»
Bakı Avrasiya Universiteti və «Elmi Nəşrlər» şirkəti təhsil və elm sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsinə yönəlmiş memorandum imzalayıb.
Sənəddə deyilir:
- təhsil, tədqiqat və elmmetriya sahələrində tərəfdaşlığın inkişafı;
- birgə seminarların, konfransların, vebinarların, habelə qarşılıqlı maraq doğuran təhsil proqramlarının və kurslarının keçirilməsi;
- veb resursların, elmi layihələrin və mərkəzlərin yaradılması;
- elmi məqalələrin hazırlanması və nəşri, o cümlədən onların beynəlxalq elmiometrik məlumat bazalarında yerləşdirilməsi üçün məsləhət və məlumat dəstəyinin göstərilməsi.
Əgər elmi təşkilatınız və ya təhsil müəssisəniz «Elmi Nəşrlər» şirkəti ilə əməkdaşlığa başlamaq istəyirsə, saytımızda sorğu buraxa və ya sizin üçün əlverişli olan istənilən şəkildə bizimlə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

"Scientific Publications" signed a memorandum with the Association for the Support of Gynecology and Perinatology Development (Baku, Azerbaijan).
The Association for the Development of Gynecology and Perinatology – is the leading professional organisation in the field of women's health in Azerbaijan, which has been functioning since 2012. The main goal of the organisation is to expand research in the field of gynaecology and perinatology, as well as to assist in finding solutions to various problems related to maternal and child health.
The main areas of work of the Association in support of the development of gynaecology and perinatology include:
- organising seminars for doctors and residents;
- preparation and organisation of regional and international conferences on various topics;
- educational work with the population;
- initiating meetings on reproductive health issues in Azerbaijan.
In addition, the Association actively cooperates with international organisations. It is a member of the International Federation of Obstetrics and Gynaecology (FIGO).
Memorandum of co-operation with the "Scientific Publications"
Baku Eurasian University and "Scientific Publications" signed a memorandum aimed at strengthening co-operation in the field of education and science.
The document provides for:
- development of partnership in the field of education, scientific research and scientometrics;
- providing advice and information support in the preparation and publication of scientific articles, including their placement in international scientific databases.
If your scientific organisation or educational institution would like to start cooperation with "Scientific Publications", you can leave an application on our website or contact us in any convenient way.